Un fondator american al unui grup violent de supremaţie albă, extrădat din România

Un membru fondator al unui grup violent de supremaţie albă, acuzat că antrenează şi încurajează membrii să atace persoane la mitingurile politice din California, a fost extrădat din România urmând să îi fie aduse acuzaţii la nivel federal, conform unei declaraţii a Departamentului de Justiţie al SUA, informează joi tca/dpa.

Ultima Oră

Cele mai citite