În București, primele semne de primăvară sunt gropile din asfalt. Autoritățile din Capitală promit că vor începe să le astupe. De vină e și calitatea asfaltului, nu doar fenomenul repetat de îngheț-dezgheț. Atât șoferii, cât și pietonii circulă după metoda "slalom printre cratere".