grevă de avertisment spitale
Luni, angajaţii din spitale vor intra în grevă de avertisment. Timp de două ore, aceştia vor asigura doar urgenţele şi o treime din activitate. Dacă aveţi nevoie de asistenţă medicală, sindicaliştii vă transmit să rămâneţi acasă până la prânz, în cazul în care nu aveţi o urgenţă. Altfel o să așteptați pe holuri sau in faţa spitalelor.

