grădinița Brândușa
La patru zile după ce 18 copii de la Grădiniţa 161 din Capitală au ajuns la spital cu toxiinfecţie alimentară, autorităţile nu ştiu încă să le spună părinţilor de la ce s-au îmbolnăvit cei mici. Se presupune că de la mămăliga cu brânză pe care ar fi mâncat-o joia trecută la grădiniţă. Rezultatele probelor prelevate din mâncare nu au venit încă. Astăzi autorităţile s-au prezentat din nou la grădiniţă.
Alertă la grădiniță. 18 copii au ajuns la Urgențe, cu simptome de toxiinfecție alimentară
18 copii de la o grădiniţă din Capitală au ajuns până acum la urgenţă, cu simptome de toxiinfecţie alimentară, iar medicii se aşteaptă ca numărul lor să crească. Părinţii unora dintre ei au sesizat şi poliţia. Potrivit medicilor, micuţii sunt în afara oricărui pericol.

