Sute de oameni și-au petrecut noaptea în gara din Timișoara, din cauza defectării unei locomotive, care a blocat alte garnituri de tren

Blocați în trenuri și în gări, sute de pasageri au trăit clipe de coșmar noaptea trecută. Totul, după ce un tren privat s-a defectat în județul Arad. Avaria a afectat inclusiv liniile de tensiune, iar refacerea lor a durat ore în șir. În gara din Timișoara, zeci de copii așteptau mult după miezul nopții să plece la mare. Oamenii au reclamat că nimeni nu le-a oferit informații despre situația creată.

Ultima Oră

Cele mai citite