Demisii la PSD București. Ce spun Rodica Nassar și Gabriel Mutu

Șefii filialelor PSD din sectoarele 2, 4 și 6 ale Capitalei și-au anunțat demisia, iar social-democrații ar urma să numească noile conduceri duminică, într-o ședință a liderilor la Vila Lac. Demisiile vin după ce Daniel Băluță a pierdut alegerile pentru Primăria Capitalei.

Bătaie în Primăria Capitalei. Protagoniști: Viceprimarul Capitalei și primarul Sectorului 6

Scandal ca la ușa cortului în Primăria Capitalei. Viceprimarul Capitalei, Aurelian Bădulescu, și primarul Sectorului 6, Gabriel Mutu, și-au adresat injurii și s-au luat la bătaie. Incidentul, deși a avut loc departe de ochii presei, în biroul grupului PSD din Primăria Capitalei, a ieșit imediat la iveală din cauza zarvei care se auzea de pe hol. În timp ce Gabriel Mutu, care este și președintele interimar al organizației PSD București, spune că o fost doar o "discuție aprinsă", viceprimarul Capitalei spune că, "pe românește", a fost bătaie.

Ultima Oră

Cele mai citite