Liniile telefonice şi internetul în Spitalul de Urgenţă din Brăila nu au funcţionat astăzi. Şi asta pentru că hoţii au furat cablurile subterane care asigurau conexiunea. Este a doua oară când se întâmplă asta de la începutul anului. Până când reţeaua va fi refacută, cei care vor să sune la spital o pot face doar pe numere de mobil puse la dispoziția publicului.