Copiii de la mai multe școli și grădinițe din Constanța au tremurat de frig din cauza unor avarii la sistemul de termoficare

Situație dramatică în mai multe școli și grădinițe din Constanța. Copiii au tremurat de frig din cauza unor avarii la sistemul de termoficare. Au fost nevoiți să învețe în săli de curs unde mercurul din termometre nu depășea 15 grade. Părinții preșcolarilor au fost chemați să-i ia acasă, iar pentru elevii mai mari durata orelor de curs a fost micșorată. Reprezentanții companiei de termoficare spun e o defecțiune majoră în rețea, care va fi remediată.

Ultima Oră

Cele mai citite