Fondul Suveran de Dezvoltare şi Investiţii
Ministrul Economiei, Mihai Tudose, a discutat cu Ambasadorul Statelor Unite, Hans Klemm, despre Fondul Suveran de Dezvoltare şi Investiţii, special creat pentru stimularea economiei româneşti. Pe această temă a vorbit la Ora de Știri jurnalista Lidia Moise.
Executivul s-a întrunit în şedinţă, la Palatul Victoria
Guvernul se reuneşte în prima şedinţă ordinară de după abrogarea Ordonanţei 13. Pe ordinea de zi este un memorandum pe tema înfiinţării Fondului Suveran de Dezvoltare şi Investiţii. TVR 1 transmite declaraţiile premierului Sorin Grindeanu.

