fond de salarii
După ce fondul de salarii a crescut și cu 50 la sută, acum asistenții maternali se plâng că sau terminat banii. Mai grav este că nu mai au nici pentru mâncarea și funcționarea centrelor de asistență pentru copii și bătrâni. Este o situație fără precedent, spun ei, în mai multe localități din țară.

