Florin Iordache gest obscen
Un gest obscen cât se poate de explicit de la tribuna Parlamentului a fost comentat și condamnat miercuri. Deputatul PSD Florin Iordache, fost ministru al Justiției, este autorul semnului indecent de la finalul discursului pe tema înființării secției speciale pentru magistrați. "A fost un gest normal", și-a explicat câteva minute mai târziu Iordache atitudinea.

