Primarul Capitalei cere Guvernului să tripleze amenzile pentru cei care nu elimină ambrozia

În plin sezon al alergiei la ambrozie, Primăria Capitalei cere măsuri mai aspre pentru eradicarea acestei plante. Persoanele fizice care nu își curăță terenurile ar putea primi amenzi mai mari de la anul. În Capitală, cele mai multe probleme sunt din cauza terenurilor din Ilfov care nu au fost curăţate. Iar autorităţile au dat pină acum doar 17 amenzi proprietarilor.

Dezvoltatorii imobiliari vor fi amendați pentru deșeurile de pe șantiere

Dezvoltatorii imobiliari vor fi sancționați pentru munții de gunoaie care se ridica în jurul șantierelor din București. Primăria Capitalei ii va obliga să colecteze selectiv deșeurile rămase după construcție. Măsurile vor fi luate prin noul Plan Urbanistic General şi prin Masterplanul pentru Managementul Integrat al Deşeurilor, documente aflate încă în lucr

Ultima Oră

Cele mai citite