Concertul de Anul Nou susținut de Orchestra Filarmonicii din Viena s-a desfăşurat cu public în sală
Concertul de Anul Nou susținut de Orchestra Filarmonicii din Viena s-a încheiat. Maestrul Daniel Barenboim, în vârstă de 79 de ani, a dirijat pentru a treia oară anuala rundă de valsuri şi polci a Orchestrei Filarmonice din Viena, după spectacolele din 2009 şi 2014. Concertul a fost transmis în 92 de ţări. În România concertul a fost transmis de TVR 1 şi Radio România Cultural.
1 January 2022, 12:44