Fermierii germani şi-au continuat sâmbătă seria lor de proteste, fiind prezenţi în număr mare în zona unde se desfăşoară expoziţia internaţională "Săptămâna Verde" la Berlin, pentru a cere o politică sustenabilă în domeniul agriculturii, informează dpa.