La o școală din capitala Norvegiei, telefoanele mobile au fost înlocuite cu joaca
La o școală din capitala Norvegiei, copiii sunt îndemnați să stea departe de rețelele de socializare. Studiile arată că violența, chiar și cea verbală, este stimulată de activitatea excesivă pe internet. Așa s-a ajuns la un program special prin care telefonul inteligent a fost înlocuit cu mingea.
9 March 2019, 16:59