fara masca pe plaja
Veşti bune pentru turişti. De la întâi iunie, pe plajele de la malul mării nu va mai fi obligatorie purtarea măştii de protecţie. Este una dintre măsurile de relaxare anunţate de autorităţi. Premierul Florin Cîțu a discutat cu reprezentanţii HoReCa despre condițiile ce vor trebui respectate în această vară, pe litoral. A două etapă de relaxare va fi în jur de întâi august, dacă rata de vaccinare în rândul populaţiei creşte. Tot atunci ar putea avea loc şi festivalul Neversea.
Florin Cîţu: Fără mască pe plajă de la 1 iunie, cu distanţare între şezlonguri
Premierul Florin Cîţu a anunţat, joi, la Constanţa, că de la 1 iunie se va sta fără mască pe plajă, cu condiţia distanţării între şezlonguri.

