Spectacolele de apă, lumini şi muzică de la Fântânile Urbane sunt dedicate, începând de vineri, performanţelor obţinute de sportivii olimpici români de-a lungul anilor.
Fântânile din Piaţa Unirii din București au fost reabilitate, modernizate și redeschise joi seară. Bucureștenii au asistat la un spectacol, cu această ocazie.