Victimele de la Fântâna Albă au fost comemorate. La ceremonie au participat și supraviețuitori ai masacrului
La Fântâna Albă, lângă Cernăuţi, au fost comemorate victimele masacrului din 1941. Sute de bărbaţi, femei şi copii, din nordul Bucovinei, au fost ucişi în timp ce încercau să fugă din calea ruşilor şi să se refugieze în România. Detalii a oferit la Telejurnal, în direct, Vasile Munteanu, jurnalist TVR Moldova.
1 April 2017, 21:18