Custodele Coroanei: "Am pierdut, ca voi toți, un părinte (...) Pentru ziua noastră de mâine, el ne-a dăruit ziua lui de astăzi"

"Români, țara a pierdut pe Regele Mihai I. Timp de peste 9 decenii, el a închinat României toate puterile, cu devotament și răbdare. Am pierdut, ca voi toți, un părinte. O pierdere personală și o pierdere pentru întreaga națiune. În aceste clipe grele, suntem uniți în suferința noastră", subliniază Custodele Coroanei în mesajul către națiune.

Andrew Popper:Nicolae a acceptat în scris decizia de excludere din succesiune."Nu e vorba de iertare (…) Majestatea Sa nu dorește să-l vadă"

Regele Mihai este într-o stare foarte precară de sănătate. Anunțul a fost făcut miercuri seară, în direct, în exclusivitate la TVR 1, de şeful Casei Majestăţii  Sale, Andrew Popper. Cel mai controversat subiect după ce starea Regelui s-a înrăutățit este legat de încercarea eșuată a fostului Principe Nicolae de a-și vedea pentru ultima dată bunicul.  Oficialul Casei Regale a oferit detalii pe care avocatul lui Nicolae le contestă.

Ultima Oră

Cele mai citite