Rezervorul cu 500 de tone de apă s-a spart în curtea unei fabrici de conserve din Tecuci. În acel moment, nicio persoană nu se afla în apropiere. Urmările dezastrului au fost filmate de muncitori şi de locuitorii din zonă. Pompierii au deschis o anchetă pentru că trebuie să afle cauza accidentului.