Două persoane care sunt acuzate de infracțiuni internaționale vor fi extrădate în Statele Unite. Ele au fost capturate la noi și sunt bănuite că ar fi condus o rețea de trafic de persoane și s-ar fi ocupat cu infracțiuni informatice.
Cei doi tineri din România, acuzaţi de poliţiştii din Statele Unite că ar fi accesat sistemul camerelor de supraveghere din Washington, înainte de învestirea lui Donald Trump, vor fi extrădaţi.