100 de ani de fotografie de salon şi de legitimaţie în România. Studio foto interbelic la Muzeul Naţional de Istorie

Se împlinesc 100 de ani de când fotografia de salon şi cea de legitimaţie îşi făceau loc în societatea românescă. Un fotograf cu o carieră impresionantă în străinătate a refăcut un studio foto interbelic la Muzeul Naţional de Istorie a României. Iar vedetă este aparatul foto de salon „Stella", fabricat la Görlitz, în Germania şi care are chiar 100 de ani.

Ultima Oră

Cele mai citite