Ministerul român al Afacerilor Externe, mesaj după tragedia care a avut loc la un spital din Gaza: Toţi civilii trebuie protejaţi mereu. Dreptul umanitar internaţional trebuie susţinut

Ministerul român al Afacerilor Externe a transmis, miercuri, un mesaj în contextul exploziei care a avut loc la un spital din Fâşia Gaza, subliniind că civilii trebuie protejaţi mereu şi că responsabilitatea pentru acest atac trebuie să fie "stabilită în mod clar", potrivit Agerpres.

Ultima Oră

Cele mai citite