Explozie la un autoturism aflat într-o staţie de alimentare cu gaz din Pantelimon. O persoană a decedat, alta este rănită

Serie de anchete după tragedia din localitatea Pantelimon, de lângă Bucureşti. O maşină a explodat într-o staţie de alimentare cu gaz natural comprimat, iar angajatul care făcea alimentarea a murit pe loc. Şoferul a scăpat cu viaţă şi a fost transportat la spital. Accidentul lasă în urmă multe întrebări fără răspuns. România nu are legislaţie care să reglementeze funcţionarea maşinilor cu sisteme de gaz natural comprimat.

Ultima Oră

Cele mai citite