O problemă la rețeaua informatică a paralizat traficul feroviar în Ţările de Jos și zeci de mii de oameni au fost blocați în gări. Este afectată și circulaţia trenurilor internaţionale

Mii de oameni au rămas în gări fără trenuri în Țările de Jos, din cauza unor probleme la Amsterdam, la rețeua informatică a controlului de trafic feroviar. Autoritățile olandeze au remediat defecțiunea numai pentru câteva ore - după care aceasta a revenit. Lucrurile au fost cu atât mai grave cu cât este sezonul festivalurilor și al concertelor - iar în zonă erau foarte mulți turiști.

Ultima Oră

Cele mai citite