elevi iaşi spital
Cei 5 elevi, care şi-au ţinut respiraţia şi au mimat moartea, în timpul unui joc stupid, la Iaşi, îşi vor petrece weekendul pe patul de spital. Nu se ştie, cu certitudine, dacă adolescenţii au fost împinşi să facă acest gest de jocul sinucigaş "Balena albastră". Care e starea elevilor ştie Roxana Bratec de la TVR Iaşi.
"Eu i-am spus că e periculos". Cinci elevi au fost găsiţi inconştienţi, după ce ar fi încercat să-şi ţină respiraţia
Anchete la Iaşi, după ce patru fete şi un băiat, elevi la o şcoală din oraş, au ajuns la spital cu insuficienţă respiratorie în urma unui joc stupid. Adolescenţii şi-ar fi ţinut respiraţia aproape 40 de secunde, un alt coleg i-ar fi strâns în braţe şi, mai apoi, şi-au pierdut cunoştinţa. Totul s-a întâmplat într-o pauză.

