Politiştii fac anchetă după ce un elev nevăzător, cu test pozitiv de Covid, a plecat din şcoală cu transportul public, spre centrul de plasament din Suceava.
Cursurile unei clase a XII-a de la Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai" se vor desfăşura online după ce un elev a fost depistat pozitiv la SARS-CoV-2, a anunţat miercuri seară Primăria Sectorului 4.