educatoare grădiniţă
Gest revoltător al unei educatoare din Gorj. Aceasta a umilit un copil de patru ani la grădiniță. Pentru că băiatul nu a fost cuminte, educatoarea l-a mâzgălit cu pixul pe față, ca să-l pedepsească. Acum, femeia este anchetată.
Vrancea: Educatoarea filmată anul trecut în timp ce agresa copiii în clasă, internată la psihiatrie
O educatoare din satul Poiana, judeţul Vrancea, filmată anul trecut în timp ce agresa copiii, a fost internată într-o clinică de psihiatrie. Așa au hotărât magistrații Judecătoriei Focșani, iar decizia trebuie pusă în aplicare, deși cadrul didactic a contestat-o. Pe parcursul procesului, care a durat un an, educatoarea a predat nestingherită la aceeași grădiniță.

