O educatoare de la o grădiniță din Capitală este acuzată de purtare abuzivă, după ce ar fi bruscat mai mulți copii. Procurorii au decis să o cerceteze în libertate, sub control judiciar, pe motiv că între lunile ianuarie și martie ar fi lovit, împins, tras și smucit cel puțin 6 copii.