Ministerul de Interne vrea să îi plătească mai bine pe polițiștii care vor captura cantități mari de droguri. În plus, promite și o legislație mai severă și întărirea structurilor antidrog pentru a fi mai eficiente în capturarea traficanților. Polițiștii antidrog vor fi mai mulți și vor primi atribuții suplimentare.