Atelierul Auto al Regelui Mihai I, amenajat în 1943 la Domeniul Regal Săvârşin, va fi deschis publicului vineri, obiectivul alăturându-se celorlalte care pot fi vizitate, respectiv Muzeul Automobilului, Parcul Regal, Magazinul de suveniruri şi Satul Regal.
Peste 10.000 de turişti din toată ţara, dar şi din străinătate, au vizitat Domeniul Regal Săvârşin după data de 1 mai, când acesta a fost deschis publicului, iar la finalul lunii iunie se va deschide şi Atelierul Auto al Regelui Mihai.