Danemarca, după discuțiile din SUA privind Groenlanda: Avem un dezacord fundamental. Vom continua discuțiile
Avem încă un dezacord fundamental cu Statele Unite, a anunțat ministrul danez de Externe, la finalul întâlnirii cu vicepreședintele Statelor Unite, JD Vance, și cu secretarul american de stat, Marco Rubio, în privința Groenlandei. Singurul rezultat concret: un grup de lucru care se va forma pentru a analiza situația.
15 January 2026, 08:06 (actualizat 15 January 2026, 19:29)