Grupul consilierilor locali PNL din Sectorul 1, alături de viceprimarul liberal al acestui sector, Ramona Porumb, o acuză pe Clotilde Armand că, în calitate de edil al administrației locale nu pune în aplicare proiecte de dezvoltare în favoarea cetățenilor, dar, în schimb, ar vrea să-și majoreze salariul cu 50%. Până la ora difuzării acestei știri nu am reușit să obținem un punct de vedere din partea edilului.