Ministrul Sănătății Alexandru Rafila: Telemedicina şi digitalizarea nu vor înlocui medicii şi personalul medical

Serviciile de telemedicină nu vor înlocui vreodată medicii şi personalul medical, întrucât interacţiunea pacientului cu medicul atunci când are o suferinţă este esenţială, a declarat ministrul SănătăţiiAlexandru Rafila, care a participat online la dezbaterea "Ce probleme din sistem poate rezolva digitalizarea Sănătăţii?'', organizată de DC Media Group, potrivit Agerpres.

Ultima Oră

Cele mai citite