digitalizare sistem de sanatate
Digitalizarea sistemului românesc de sănătate este necesară pentru a salva mai multe vieţi, dar această zonă este cel mai dificil de digitalizat pentru că trebuie asigurate libertatea fiecărui individ şi securitatea datelor, a afirmat ministrul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, Sebastian Burduja, citat de Agerpres.

