Procesul în care președintele PSD, Liviu Dragnea, este acuzat de instigare la abuz în serviciu și la fals intelectual în legătură cu angajarea a două membre de partid la DGASPC Teleorman va fi reluat de la început, potrivit unei decizii luată marți de ÎCCJ.
Procesul în care este judecat şi liderul PSD, Liviu Dragnea, pentru instigare la abuz în serviciu la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a început marţi cu o amânare pentru 14 februarie. Magistraţii au amânat primul termen ca urmare a faptului că mai mulţi inculpaţi nu au avut apărători sau au cerut amânare.