Preşedintele Klaus Iohannis a promulgat, vineri, legea prin care sunt înfiinţate şi organizate centre de dezintoxicare şi recuperare a dependenţilor de droguri ca instituţii specializate pentru recuperarea socială a acestora în fiecare dintre cele opt regiuni de dezvoltare ale ţării.
19 July 2024, 15:35 (actualizat 19 July 2024, 22:34)
A fost lansată o aplicaţie care îi poate ajuta pe dependenţii de stupefiante. "Drog Info" oferă informaţii despre riscuri, opţiuni de tratament, mesaje motivaţionale şi, foarte important, confidenţialitate, pentru că există mulţi dependenţi care nu au curajul să meargă la medic.