Cel puţin 20 de persoane şi-au pierdut viaţa şi 74 au fost internate în suburbiile oraşului Buenos Aires, după o intoxicare masivă cu cocaină contrafăcută, au anunţat miercuri autorităţile argentiniene, potrivit Agerpres, care preia AFP.
Scandalul legat de droguri la Liceul tehnologic "Spiru Haret" din Arad ia amploare. Dealerul care îi aproviziona pe elevi a revenit joi în curtea şcolii, după ce, miercuri, doi elevi au ajuns la spital pentru că au fumat ţigări interzise. Suspectul a fost prins de profesori şi predat polițiștilor. A urmat o decizie greu de înţeles: după audieri, dealerul a fost eliberat.