Sicriul cu trupul neînsuflețit al Reginei Elisabeta a II-a a fost depus la Westminster Hall, cea mai veche clădire a parlamentului britanic. Mii de oameni așteaptă să ajungă la catafalcul suveranei, pentru un ultim omagiu

Mii de oameni așteaptă, la Londra, să-și ia rămas bun de la Regina Elisabeta a II-a. Sicriul suveranei a părăsit Palatul Buckingham și a fost depus la Westminster Hall, unde, timp de patru zile, oamenii îi pot aduce un ultim omagiu, înaintea funeraliilor de stat, care vor avea loc lunea viitoare.

Ultima Oră

Cele mai citite