Organizația Mondială a Sănătății: "Da, ar trebui să continuăm să utilizăm vaccinul de la AstraZeneca"
Conducerea Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii a indicat din nou vineri că "nu există vreun motiv pentru a nu utiliza" vaccinul anti-COVD-19 de la AstraZeneca, după ce mai multe state europene au anunţat, din motive de precauţie, că au suspendat administrarea serului, informează AFP.
12 March 2021, 14:06