Pomicultorii anunță producții bune în acest an, sunt îngrijorați de costurile mari care implică culesul și se plâng de fructele din import, care sunt mult mai ieftine

Pomicultorii se laudă cu producție bună de fructe anul acesta, dar sunt îngrijorați că nu vor obține profituri pe măsură. N-au mai crescut prețurile cu care își vând marfa, dar au costuri mai mari decât în țările vecine, de unde importăm fructe. Se adaugă seceta și intenția Executivului de a elimina facilitățile fiscale pentru cei care lucrează în agricultură.

Ultima Oră

Cele mai citite