Băiatul de 15 ani din Târgu Jiu, cercetat penal pentru omor după ce şi-a înjunghiat bunica, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Surse din anchetă susțin că ar fi fost sub tratament pentru tulburare de comportament, dar în ultima vreme nu și-ar mai fi luat medicamentele.