Crima din Grădina Botanică Craiova/ Dolj: Condamnare de 15 ani de detenţie pentru atacatorul Alexandru Fojică
Mario Alexandru Fojică, tânărul care, în vara anului trecut, a înjunghiat mortal o fată în Grădina Botanică din Craiova şi l-a rănit grav pe prietenul acesteia, a fost condamnat, vineri, de Tribunalul Dolj, la măsura educativă a internării într-un centru de detenţie pe o perioadă maximă de 15 ani, instanţa dispunând executarea acestei măsuri într-un penitenciar.
28 June 2024, 16:00