creştere salarii bugetari
Majorările de salarii se vor face treptat, de la începutul anului viitor. Precizarea a fost făcută de ministrul Muncii, Lia Olguţa Vasilescu. La minister au continuat, marţi, negocierile pe legea salarizării unitare. Au fost la discuţii sindicaliştii din Sănătate şi asistenţă socială.
Sindicatele din Ordine publică şi Sănătate au discutat cu ministrul Muncii pe marginea legii salarizării unitare
Astăzi au început discuţiile cu sindicatele din Ordinea publică şi Sănătate pe Legea salarizării unitare. Salariile de la stat de până în 4000 de lei se vor dubla, iar cele peste această sumă ar urma să crească cu 45 la sută. Este scenariul anunţat de ministrul Muncii, Olguţa Vasilescu
Proiectul Legii salarizării unitare. Promisiuni de dublare a salariilor pentru bugetari
Luni vor începe discuţiile cu sindicatele din ordinea publică şi sănătate pe Legea salarizării unitare, a anunţat ministrul Muncii, Lia Olguţa Vasilescu.

