covid-19. coronavirus
După patru zile consecutive în care numărul cazurilor noi de îmbolnăvire cu coronavirus a depăşit 2.000, autoritățile raportează duminică 1.835 noi cazuri și 56 de decese. 583 de persoane sunt la terapie intensivă.
Virusul şi corupţia au lăsat un oraş fără conducere. Primarul este plasat sub control judiciar, iar trei subalterni, printre care și viceprimarul, sunt infectați cu COVID-19
Virusul şi corupţia au lăsat oraşul Panciu fără conducere. Primarul oraşului din judeţul Vrancea este plasat sub control judiciar, implicat într-un dosar de corupţie. Trei subalterni, printre care se află viceprimarul din Panciu, s-au infectat cu virusul COVID-19 şi sunt internaţi la spital.
Cursuri online pentru elevi. Peste 2.000 de ore de învăţare, din 10 domenii diferite
Primarul general, Gabriela Firea, a anunţat că Municipalitatea lansează o platformă de e-learning în contextul suspendării cursurilor elevilor, care oferă, în mediul online, peste 2.000 de ore de învăţare, din 10 domenii diferite.

