coronavirus asistenta ambulanta olt
Numărul cadrelor medicale confirmate cu coronavirus crește. Numai la Spitalul Județean de Urgență din Craiova, cinci infirmiere și o asistentă medicală din aceeași secție au fost depistate pozitiv în numai o săptămână. Trei dintre acestea au aflat rezultatul ieri. În total, până în prezent, la Spitalul Județean din Craiova 11 cadre medicale, asistente și infirmiere, au fost confirmate cu Covid-19.
Focarul de coronavirus de la Ambulanța Olt se extinde. Prefectul județului a cerut un control din partea ministrului Sănătății
Încă o dovadă că starea de alertă nu înseamnă că putem renunţa la măsurile de precauţie de până acum: focarul descoperit la Ambulanţa Olt se extinde, după ce ieri au fost depistate cazuri noi. În ceea ce o privește pe asistenta care a venit timp de o săptămână la serviciu, cu toate că prezenta simptome, aceasta se va alege cu dosar penal.
Încă 2 angajați de la Ambulanța Olt au coronavirus
Alți doi angajați de la Ambulanța Olt au fost testați pozitiv pentru COVID-19. Cadrele medicale au fost testate după ce un angajat a fost diagnosticat cu noul coronavirus.
Focar de COVID-19 la Ambulanța Olt. Testările continuă în rândul angajaților
Un nou focar de coronavirus a izbucnit la Ambulanța Olt, acolo unde o asistentă a fost depistată pozitiv. Toți colegii acesteia, dar și persoanele cu care a intrat în contact au fost testate. Alte 13 cazuri au fost confirmate în urma rezultatelor. Adriana Obrocea are mai multe detalii despre acest caz.

