Regimul de la Phenian şi-a înscris în Constituţie statutul de stat nuclear,"pe care nimeni nu este autorizat să îl încalce", a declarat liderul nord-coreean Kim Jong Un într-un discurs despre are a informat joi dimineaţă agenţia de presă KCNA, transmite AFP.