Anchetă DIICOT în Gorj, după ce o familie și-ar fi vândut copilul de 6 ani unui cuplu din Germania, pentru câteva mii de lei. Există suspiciuni că minorul ar fi fost scos ilegal din țară, cu acte false.
26 April 2024, 13:51 (actualizat 26 April 2024, 20:27)
Caz şocant, în judeţul Covasna. Un băiat de 13 ani ar fi fost vândut de propriul tată unui individ care deţine o stână. Timp de opt luni, minorul ar fi fost supus la munci grele şi la un trai în condiţii mizere. Vă reamintim, în caz de urgenţă, apelaţi numărul de telefon destinat victimelor violenţei domestice 0800 500 333, iar la numărul de urgenţă 119 puteţi semnala cazurile de abuz asupra minorilor.
O angajată a Direcţiei pentru Protecţia Copilului din București este acuzată că ar fi vândut un nou-născut al unei femei fără posibilități materiale unei familii înstărite din Ilfov. Anchetatorii au început cercetările în acest caz şocant, funcţionara statului fiind acuzată de înlesnirea fără drept a unei adopţii.
Situație de neimaginat la Satu Mare. O femeie care urma să devină mamă pentru a patra oară și-a oferit copilul nenăscut pe internet. Pe o rețea de socializare a lansat un anunț în care lăsa să se înțeleagă că este dispusă să renunțe la copilul pe care îl purta în pântece contra unei sume importante de bani. Mădălina Vlăsceanu a urmărit cazul și a relatat la Telejurnal.
Un caz şocant chiar şi pentru anchetatori s-a petrecut în Bucureşti! O fetiţă a fost închiriată încă de la vârsta de 3 ani de către părinţi unui pedofil! Bărbatul filma relaţii sexuale şi le posta pe internet! După ce părinţii şi pedofilul au fost reţinuţi, procurorii au aflat îngroziţi că fetiţa a îndurat acest calvar timp de 5 ani. Vă avertizăm că materialul conține detalii care vă pot afecta emoţional.