Acuzații de malpraxis la un spital din Calafat. Un copil de un an și jumătate a murit

Acuzații de malpraxis la adresa medicilor de la Spitalul Municipal din Calafat, după ce un copil de un an și jumătate a murit la trei zile de la internare. Părinții susțin că băiețelul a fost internat cu tuse seacă iar medicii l-au dat antibiotice, dar nu i-au facut o radiografie si l-au transferat tarziu la Craiova.

Acuzații de malpraxis la Spitalul de Copii din Timișoara. Băiețel de doi ani, mort după un diagnostic greșit

Acuzatii grave la adresa mai multor medici de la Spitalului de Copii din Timișoara. Familia unui băiețel de doi ani, care s-a stins la spital, susține că micuțul lor a fost tratat cu neglijență și diagnosticat greșit la unitatea de primiri urgențe. Totul s-a întâmplat într-un interval de doar 24 de ore. Părinții au cerut autopsie și au depus plângere la poliție. Conducerea spitalului susține că totul a fost făcut ca la carte.

O fetiță de 4 ani aflată în plasament a murit după ce a căzut din pat. Legiștii au descoperit vânătăi pe corpul copilei, iar polițiștii au deschis dosar penal

Dosar penal într-o comună din judeţul Timiș, după moartea suspectă a unei copile. Autoritățile anchetează decesul unei fetițe de 4 ani, aflată în plasament la o asistentă maternală în vârstă de 71 de ani. Din primele informații, fetița ar fi căzut și s-a lovit la cap, iar a doua zi a murit. Însă, la necropsie, medicii legiști au găsit multe vânătăi pe corpul copilei. Urmează informații cu puternic impact emoțional!

Ultima Oră

Cele mai citite