Un copil de trei ani dintr-o comună ieșeană a căzut în fosa septică din curtea grădiniței și a murit

E anchetă penală în comuna ieșeană Brănești, acolo unde un copil de trei ani a căzut în fosa septică din curtea grădiniței și a murit. Fosa era acoperită doar cu un capac de tablă și nu era asigurată în niciun fel. Inspectoratul școlar cercetează cazul și a decis demiterea directoarei. Președintele Klaus Iohannis cere măsuri urgente, astfel încât toate școlile să aibă avize sanitare, autorizații de funcționare și să fie sigure pentru cei care le trec pragul.

Ultima Oră

Cele mai citite